O mnie

Cześć!

Nazywam się Karolina Mielczarek. Jestem tancerką, edukatorką, terapeutką, choreografką i twórczynią Storytelling in Movement – programu zorientowanego na opowiadanie ruchem. 

Ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Łodzi oraz Uniwersytet Maltański, studiując teatr i psychologię. Pracowałam jako tancerka w Polsce, Portugalii, Izraelu i na Malcie. Tworzyłam choreografie do spektakli i autorskie przedstawienia, m.in. “How to ridicule gravity” jako stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Teatrze Clipa w Tel Awiwie. Razem z p. Moniką Czyszek z Ambasady Polski na Malcie zorganizowałam projekt taneczno-teatralny dla polskich dzieci, pt. “Lokomotywa”. Jestem absolwentką kursu terapii tańcem w organizacji Step Up for Parkinson’s, specjalizującej się w wykorzystywaniu tańca jako formy terapii dla osób chorych na Parkinsona. Współpracowałam m.in. z Bożeną Eltermann (Teatr Cynada), Idit Herman (Clipa Theatre) i Dr Mario Frendo (University of Malta).

Podczas studiów na Uniwersytecie Maltańskim, zaczęłam rozwijać własny program tańca kreatywnego, który nazwałam storytelling in movement, czyli opowiadanie w ruchu. Opowiadanie w ruchu to platforma ekspresji twórczej, edukacji ruchowej i terapii tańcem, która wykorzystuje taniec do wyrażania się, uczenia i wspierania uczestników.

W swojej pracy podkreślam nierozerwalność połączenia ciało-umysł/ ruch-myśl, którą wykorzystuję podczas zajęć, spotkań oraz w innych działaniach artystycznych, edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, dorosłymi i osobami starszymi w Polsce i za granicą.

Obecnie współpracuję ze Stowarzyszeniem Kamienica 56 w Łodzi, prowadzę zajęcia taneczno-terapeutyczne w Stowarzyszeniu Dla Osób z Chorobą Parkinsona i ich rodzin “Słonik” oraz realizuję projekty artystyczne, m.in. z Teatrem Małe Mi Sławy Tarkowskiej – współtworzę przedstawienie dla dzieci na podstawie książki Katarzyny Samosiej, pt. “Boso”.